« Tagasi

Kalastuskaardi taotlemisest 2018. aastaks Peipsi järvele

Kalastuskaardi taotlemisest 2018. aastaks Peipsi järvele

 

Kalastuskaardi taotluste vastuvõtt järgmiseks aastaks algab reedel, 1. detsembril kell 9:00.

Taotlusi võetakse vastu kõigis Keskkonnaameti kontorites (Jõhvi, Rakvere, Jõgeva, Tartu, Räpina, Võru, Valga jne). Internetis saab kalastuskaarti osta kodulehel www.pilet.ee

2018. aastal on Peipsil kaks püügipiirkonda: Peipsi järv ning Lämmi ja Pihkva järv. Erinevalt eelmistest aastatest on 2018. aastal võimalik luba osta kaheks perioodiks: 1. - 31. märtsini ja 1. aprillist 4. maini. Mõlema perioodi puhul on loa hind 7 eurot. Loa võib osta üheks või mõlemaks perioodiks.

Traditsiooniliselt on Keskkonnaametis kohapeal ja internetis jagatavatelele võrgulubadele kehtestatud eraldi limiidid. Keskkonnaametis jagatakse Peipsile kehtestatud limiidist seekord vaid 7%. Numbrites väljendatuna tähendab see mõlema perioodi puhul 16 luba Peipsile ja 11 Lämmi ja Pihkva järvele.

Keskkonnaametist taotlemisel jagub lube väga vähestele ning need saavad otsa minuti paariga. Seepärast on soovitav osta luba internetist, kus limiidid on kordades suuremad. Kes seal taotlemisel ise hätta jääb võiks abi paluda tuttavatelt. ID-kaardi puhul tuleks enne taotlemist kontrollida ka sertifikaatide kehtivust.

Igale taotlejale väljastatakse vaid üks luba. Nii ei saa juba internetist ostetud loale osta lisaks luba Keskkonnaametist kohapealt ning vastupidi.

Kui taotlus esitatakse Keskkonnaametis kohapeal teise isiku eest, peab sellele olema lisatud taotleja allkirjastatud volikiri (vabas vormis), mis volitab teisel isikul taotleja nimel taotlust üle andma.

Lisainfo kalastuskaardi taotlemise kohta eesti keeles:

https://www.keskkonnaamet.ee/et/kalastamine/kalastamine

Lisainfo kalastuskaardi taotlemise kohta vene keeles:

http://www.kalastusinfo.ee/sisu/ryebnaya-lovlya/ryebolovnaya-karta.php

 

Lisainfo:

Kerli Pettai
vee-elustiku spetsialist
jahinduse ja vee-elustiku büroo
Tel 536 626 19