« Tagasi

Uue postkasti paigaldamine tuleb Eesti Postiga kooskõlastada

Korrektne postkast tagab saadetise turvalisuse

Eestis on umbes 600 000 postkasti. Keskmiselt postitatakse ühte postkasti üle kümne saadetise nädalas.

Üsna sagedaseks probleemiks on aga see, et paljude aadresside puhul on postkasti seisukord halb – mõnel puuduvad uksed, mõned on ebastandardsete mõõtmetega ning mõned seisavad saadetisi täis ja tühjendamata. Postkasti välja vahetades peaks aga silmas pidama, et uus postkast oleks mahukas ning vastaks kõikidele Eesti Posti nõuetele. Nii muutub posti kättetoimetamise protsess mugavamaks nii klientidele kui ka kirjakandjatele.

Seetõttu ongi käesolevast aastast kohustuslik uue postkasti paigaldamine eelnevalt Eesti Postiga kooskõlastada. Omniva postiäri juhi Mari Allese sõnul on uus kord ette nähtud tulevikus segaduste vältimiseks ning kirjakandja töö lihtsustamiseks. „Postkast peab olema kirjakandjale lihtsasti ning kiiresti ligipääsetav ning korrektselt tähistatud," ütles Allese.

Allese märgib, et kuigi postkastide seisukord on tänu järjepidevale teavitustööle paranenud, tekitavad sajad postkastid endiselt kirjakandjale lisatööd või pole saadetiste postitamiseks turvalised. „Mõnikord asub postkast aias sees, maja nurga taga või valgustamata kohas, mis teeb kirjakandja töö asjatult raskemaks. Teinekord on see jälle liiga väike, katkine või lukustamata," märkis Allese.

Uue postkasti paigaldamiseks tuleb täita Omniva kodulehel postkasti paigaldamise vorm (https://www.omniva.ee/era/kiri/postkastide_paigaldamisest). Peale vormi täitmist jõuab see õige kandekeskuseni ning kliendiga võetakse 7 kalendripäeva jooksul ühendust, et kinnitada või täpsustada paigaldamist.

Igal postkastil peab selgeltloetavalt olema märgitud korteri või eramu number või perekonnanimi. Juriidilise isiku postkastil peab olema lisaks ka juriidilise isiku nimi. Linnas, alevis ja alevikus peab postkast olema paigaldatud eramu või ridaelamu esist piiravale tänavapoolsele aiale või aiaväravale, kortermaja puhul esimese korruse valgustatud eesruumi. Kui eramul või ridaelamul puudub aed, tuleb postkast paigutada tänavapoolse välisukse lähedusse valgustatud kohta. Samuti peab postkast olema lukustatav ja ilmastikukindel, kuid samas piisavalt suure avaga (minimaalselt 23x3 cm).

Keskmiselt jõuab ühte postksti veidi üle kümne saadetise nädalas, sealhulgas ajalehti, ajakirju, kirju ning aadresseeritud ning adresseerimata reklaami. Postifirmal ei ole kohustust toimetada saadetisi postkasti, mille paigutamine ei ole postifirmaga kooskõlastatud või mis ei vasta nõuetele.

MATTIAS KAIV
meediasuhete juht