9.02.15

 

Alatskivi Vallavalitsuse dokumendiregister asub SIIN

Alatskivi Vallavalitsuse dokumendiregistrisse on kantud vallavolikogu ja vallavalitsuse õigusaktid alates 1. jaanuarist 2006. Vanemate õigusaktidega saate tutvuda vallamajas.

Kirjavahetus on dokumendiregistris alates 1. maist 2006.

Dokumendiregister Dogre on mõeldud asutuse asjaajamises kasutatavate dokumentide registreerimiseks, töötlemiseks ja avalikustamiseks.

Dogres on erinevad kasutajatasemed. Anonüümne (registreerimata) kasutaja võib vaadata avalikuks kasutamiseks mõeldud dokumente ja esitada teabenõudeid. Anonüümsel kasutajal pole võimalust dokumente lisada (välja arvatud teabenõudena) ega muuta.

Dokumentide vaatamiseks on kaks võimalust:
1) valiku Sisukord kaudu näidatakse omavalitsuse kõiki dokumente koondatuna teemade ja toimikute puuks. See valik on kasulik, kui soovitakse üldiselt dokumentidega tutvuda.
2) valiku Otsi kaudu saab kiiresti leida vajaliku dokumendi teadaolevate tunnuste järgi nt märksõnad.

·         Kiirotsing asub akna ülaservas paremnurgas. Otsingulahtrisse saab sisestada ükskõik, mis andmeid. Kiirotsing otsib igalt poolt dokumendi seest. Dogre oskab indekseerida järgmiste formaatidega faile: txt, pdf, doc, docx, odt, rtf, xls, xlsx, ods, ddoc. Indekseerimine võib paar minutit aega võtta peale faili lisamist. See tähendab, et kui fail on lisatud süsteemi ja Dogre lõpetas indekseerimist, siis saab failide sisu järgi otsida.

·         Peamenüü valik Otsi avab akna Otsing. Vajaliku dokumendi leidmiseks tuleb täita otsitingimuste lahtrid. Tulemusena tuuakse ära vaid dokumendid, mis vastavad kõigile otsingus määratud tingimustele. Mida täpsemalt on määratletud otsingu tingimused, seda väiksem on leitud dokumentide arv. Kui lahtrid tühjaks jätta, siis leitakse kõik seni sisestatud dokumendid.

Dokumendiregister DOGRE kasutusjuhend http://piksel.ee/wiki/dogre

Toimetaja: KATRIN MUST